قایق ایران افزایش بازیکنان جام جهانی

قایق: ایران افزایش بازیکنان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات مربیگری در ذوب‌آهن آرزوی خیلی از مربیان است/ نباید انتظارها را از تیم ملی اوج برد ، قلعه‌نویی

سرمربی تازه تیم فوتبال ذوب آهن می‌گوید این تیم شاخصه‌های حضور در میان مدعیان لیگ برتر را دارد و به خاطر همین شاخصه‌ها این تیم را جهت حضور در فصل آتی لیگ کشور عز

مربیگری در ذوب‌آهن آرزوی خیلی از مربیان است/ نباید انتظارها را از تیم ملی اوج برد ، قلعه‌نویی

قلعه نویی: مربیگری در ذوب آهن آرزوی خیلی از مربیان است/ نباید انتظارها را از تیم ملی اوج برد

عبارات مهم : ایران

سرمربی تازه تیم فوتبال ذوب آهن می گوید این تیم شاخصه های حضور در میان مدعیان لیگ برتر را دارد و به خاطر همین شاخصه ها این تیم را جهت حضور در فصل آتی لیگ کشور عزیزمان ایران گزینش کرده هست.

امیر قلعه نویی که هفته گذشته به عنوان سرمربی تازه ذوب آهن گزینش شد در گفت وگو با ایسنا، راجع به مباحث مختلفی از جمله مقصد جدیدش، لیگ آینده و افزایش تیم ملی کشور عزیزمان ایران به جام جهانی صحبت کرد.

مربیگری در ذوب‌آهن آرزوی خیلی از مربیان است/ نباید انتظارها را از تیم ملی اوج برد ، قلعه‌نویی

* بعد از چند سال دوباره به اصفهان برگشتید؛ جایی که خاطرات خوبی از آن جا به خاطر حضور در سپاهان حتما در ذهن تان باقی است.

قبل از هر چیز جا دارد که از مردم خوب آذربایجان و هواداران تراکتورسازی تقدیر کنم که یک و نیم سال من را تحمل کردند. راجع به اصفهان باید بگویم از نظر من این شهر، شهر با لیاقت ها هست. این حرف را در گذشته بارها گفته بودم. من خاطرات خوبی از دو سال زندگی در اصفهان چه به لحاظ کاری و چه به لحاظ شخصی دارم. اعتقاد دارم دو سال حضور در اصفهان جزو عمرم حساب نشد.

* با توجه به اینکه ذوب آهن هر لحظه جزو تیم های خوب کشور عزیزمان ایران بوده، خیلی ها این تیم را جهت شما گزینش مناسبی می دانند؛ تیمی که می توانید بعد از فصل مشکل که در تراکتورسازی داشتید، احیا کند.

سرمربی تازه تیم فوتبال ذوب آهن می‌گوید این تیم شاخصه‌های حضور در میان مدعیان لیگ برتر را دارد و به خاطر همین شاخصه‌ها این تیم را جهت حضور در فصل آتی لیگ کشور عز

ذوب آهن تیم بسیار خوبی است و خیلی از مربیان آروز دارند که در این تیم مربیگری کنند. باید از مدیرعامل و هیات مدیره ذوب آهن تقدیر کنم که به این جمع بندی رسیدند ت من سکان هدایت ذوب آهن را بر عهده بگیرم. ذوب آهن به واقع کلوب واقعی است و امکانات بسیار خوبی دارد. در این یک هفته ای که در ذوب آهن حضور دارم می بینم که همه چیز در این کلوب عین ساعت کار می کند. سال گذشته هم تا قبل از این که آن شرایط به وجود بیاید، شرایط خوبی در تراکتورسازی داشتم. با این حال امسال با انگیزه مجدد کارم را شروع خواهم کرد. تا دو، سه روز آینده فهرستمان تکمیل می شود و دو، سه بازیکنی که قرار است به تیم اضافه شوند نیز به جمع تیم ملحق خواهند شد و از هفته آینده در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تمرین خواهیم کرد.

بعضی بازیکنان مانند محرم نویدکیا هم بازیکن فنی به حساب می آیند و هم وزنی. در ذوب آهن نیز ما سه، چهار بازیکن این چنینی داریم، بازیکنانی که می توانند به مربی انرژی دهند. در این چند روز انگیزه قاسم حدادی فر و مهدی رجب زاده را مثل بازیکنان جوان دیدم. آنها به من مربی انگیزه می دهند. با این حال اکثر بازیکنان تیم من جوان هستند و میانگین سنی ذوب آهن زیر 25 سال هست. البته اگر سن رجب زاده را کم کنید میانگین سنی تیم ما زیر 20 سال می شود (با خنده).

* بحث هایی راجع به جدایی بازیکنانی همچون رشید مظاهری و احسان پهلوان از ذوب آهن مطرح هست. شما اجازه جدایی این بازیکنان را که به نوعی از بااهمیت ترین بازیکنان ذوب آهن هم به حساب می آیند می دهید؟

مربیگری در ذوب‌آهن آرزوی خیلی از مربیان است/ نباید انتظارها را از تیم ملی اوج برد ، قلعه‌نویی

من ذوب آهن را با مطالعه گزینش کرده ام و حتما روی بازیکنانی که اکنون در تیم حضور دارند حساب کرده ام. رشید مظاهری، دروازه بان بزرگی است ولی مطمئن باشید که او امسال سال متفاوت و درخشان تری را پشت سر خواهد گذاشت.

* در جلسه معارفه تان گفتید مربی که قول قهرمانی بدهد کلاهبردار است و شهنازی نیز گفت که از امیر قلعه نویی توقع قهرمانی نداریم ولی بعید است که شما به عنوان مربی که قهرمانی های زیادی را در فوتبال کشور عزیزمان ایران کسب کرده اید بدون چنین چشم اندازی ذوب آهن را جهت کار گزینش کرده باشید.

طبیعتا من خودم با انگیزه و مطالعه ذوب آهن را گزینش کردم و این کلوب شاخصه ها و پتانسیل های مورد نظر من را داشته است که آن را گزینش کرده ام. حرفم این است که دادن قول قهرمانی با فلسفه مربیگری جور در نمی آید ولی این را قاطع می گویم که ذوب آهن شاخصه های کامل حضور در میان مدعیان را دارد.

سرمربی تازه تیم فوتبال ذوب آهن می‌گوید این تیم شاخصه‌های حضور در میان مدعیان لیگ برتر را دارد و به خاطر همین شاخصه‌ها این تیم را جهت حضور در فصل آتی لیگ کشور عز

* راجع به تیم ملی هم صحبت کنیم. هفته گذشته تیم ملی توانست جهت نخستین بار به صورت پیاپی به جام جهانی افزایش کند و این روزها بحث راجع به آینده این تیم زیاد است.

ابتدا باید این افزایش را به مردم کشور عزیزمان ایران تبریک بگویم. به غیر از افزایش به جام جهانی که به خودی خود افتخار بزرگی هست، چند رکورد شکسته شد. گل نخوردن، افزایش سریع هنگام دو بازی پیش از آخر مسابقه ها و افزایش به جام جهانی به عنوان دومین تیم از تلاش ها و زحمات انجام شده است حکایت دارد. همکاری هیات دولت، رییس جمهور و وزارت ورزش و جوانان با محوریت تلاش کارلوس کی روش و بازیکنان این نتیجه عالی را رقم زد. بازیکنان تیم ملی با قلبشان جهت این تیم بازی کردند. اکنون می بینید که در بسیاری از تیم های ملی دنیا بازیکنان آن کیفیتی که در کلوب هایشان ارائه می کنند در تیم ملی نشان نمی دهند ولی در کشور عزیزمان ایران شرایط کاملا متفاوت هست. بازیکنان در تیم ملی کشور عزیزمان ایران مثل یک سرباز با جان و قلب ارزش جهت تیم ملی بازی می کنند.

مربیگری در ذوب‌آهن آرزوی خیلی از مربیان است/ نباید انتظارها را از تیم ملی اوج برد ، قلعه‌نویی

فکر می کنم آمار و ارقام به خوبی نشان دهنده کاری است که کارلوس کی روش به عنوان مربی با تجربه و کاربلد در کنار زحمات بازیکنان تیم ملی انجام داده هست. جهت مردم کشورم بسیار خوشحالم که می بینم این چنین با نتیجه های تیم ملی شادمان شده است اند.

* دو روز بعد از افزایش تیم ملی کی روش از برنامه تیم ملی تا جام جهانی رونمایی کرد. شما این برنامه را دیده اید؟

من هنوز این برنامه را ندیده ام.

* هر لحظه راجع به لزوم برگزاری جلسات یکسان بین تیم ملی و کلوب ها صحبت کرده اید. در این سال مهم چقدر تعامل میان مربیان تیم ملی و کلوب ها مهم به نظر می رسد؟

این تعامل همه جای دنیا وجود دارد. من زمانی که در استقلال و تیم ملی بودم جلسات هفتگی و مستمری داشتم. شنیده ام در کلوب ذوب آهن نیز هر دو شنبه چنین جلساتی برگزار می شود. با تعامل اتفاقات بسیار بهتری رخ می دهد.

* اکنون این توقع در جامعه مطرح شده است که تیم ملی بتواند به مرحله حذفی جام جهانی افزایش کند. خود کی روش هم از این آرزو صحبت می کند. چقدر جهت تیم ملی این شانس را متصور هستید؟

حتما تیم ملی کشور عزیزمان ایران این لیاقت را دارد که در جام جهانی به نتیجه های خوبی برسد. ولی این که بخواهیم به تیم ملی از حالا فشار بیاوریم که حتما باید از مرحله گروهی عبور کند، کار درستی نیست. واقعیت بازی در همان بازی مشخص می شود. باید قرعه تیم ملی در جام جهانی را ببینیم. در جام جهانی برزیل نیز تیم ملی کشور عزیزمان ایران لیاقت افزایش از مرحله گروهی را داشت. ان شاء الله با تلاش هایی که صورت خواهد گرفت تیم ملی در جام جهانی روسیه نیز بتواند دل مردم کشور عزیزمان ایران را شاد کند و به نتیجه های خوبی برسد.

واژه های کلیدی: ایران | افزایش | بازیکنان | جام جهانی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs